IV PIKNIK RODZINNY ZE ŚWIĘTYM ANTONIM
Piknik ze Świętym Antonim, w niedzielę 16 czerwca br., udał się doskonale! Pomimo meczu piłkarskiego, rozgrywanego tego samego dnia, pomiędzy Polską i Holandią w ramach Euro 2024, mieszkańcy warszawskiego osiedla Wierzbno, w tym parafianie, nie zawiedli. Piękny Ogród Jordanowski przy ul. Jana Bytnara „Rudego” zapełnił się. Rozpoczęcie pikniku odbyło się o godzinie 15.00, mecz o tej samej porze. W programie znalazło się sporo atrakcji.
Uroczystego otwarcia Pikniku dokonali: o. Gerard Kołatek, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej, Rafał Miastowski burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy oraz Katarzyna Potapowicz-zastępczyni burmistrza. To kolejna impreza orgaznizowana przez parafię oo. Franciszkanów wspólnie z burmistrzem.
Artyści bawili wspaniale licznie zebraną publiczność. Program artystyczny był atrakcyjny. Wystąpili: „Zespół Propabanda East Collectiwe” i „Kapela z Woli”, która przypomniała dawne szlagiery, nie tylko o Warszawie. Wypadało nie tylko słuchać ale i … tańczyć. Ponadto zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 202 oraz „Chór Mały Kameleon” z Młodzieżowego Domu Kultury, także amatorski zespół seniorek „Perły Mokotowa”, który zachwycił swoim występem, podkreślając piękno muzyki rozrywkowej.
Odbył się także, po raz kolejny, konkurs wiedzy o parafii i dzielnicy Mokotów, który prowadził tradycyjnie o. proboszcz oraz burmistrz. Wzięły w nim udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez Urząd Dzielnicy Mokotów. Z kolei Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Łazarskiego zorganizowała quiz literacki, także z nagrodami. Za organizację stoiska z książkami odpowiadała Czytelnia Naukowa nr XXI, znajdująca się przy ul. Bukietowej 4a oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 27, działająca przy ul. Bonifacego 90.
Hitem okazały się stoiska Caritas z parafii oo. Franciszkanów na Mokotowie, gdzie można było skosztować pyszne ciasta, przynoszone sukcesywnie na stoisko, nawet ciepłe drożdżówki, przygotowane przez parafianki. Były też krówki z Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach, pokamedulskiego klasztoru, w diecezji sandomierskiej, dostarczone specjalnie na piknik. Nie zabrakło kanapek z domowym smalcem i ogórkiem kiszonym. Podziękowania za przygotowane smakołyki, nie miały końca. Uczestnicy pikniku odwiedzali te stoiska … kilkakrotnie. Trudno było bowiem opanować chęć skosztowania znakomitych, domowych wypieków.
Na pikniku, została zorganizowana także strefa profilaktyki zdrowotnej, gdzie można było dokonać pomiaru cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz wykonać badanie piersi. Można było także skorzystać z porady dietetyka.
Zorganizowano także naukę gry w szachy (szachy małe i plenerowe), zaprezentowano kolejkę elektryczną. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli bawić się na kolorowych dmuchańcach.
Piknik zakończył się deszczem. „Zespół Propabanda” występujący na zakończenie imprezy, wytrwałych uczestników, zachęcił do tańca. Nie przeszkodził w tym deszcz. Radości nie było końca. Za rok, V. jubileuszowy Piknik Rodzinny ze Świętym Antonim.
Barbara Jelonek
Foto: Archiwum Parafii